• Dzisiaj I niedziela miesiąca po Mszy św. o 13.00 zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.
  • Jutro Święto Przemienienia Pańskiego Msze św.
  • 11 sierpnia, Ełcka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dochodzi do celu do tego dnia będziemy mieli możliwość duchowego towarzyszenia pielgrzymom z naszej diecezji zmierzającym na Jasną Górę. Zapraszamy codziennie do Katedry św. Wojciecha o godz. 21:00 na Apel Jasnogórski. Zapraszamy również chętnych do dołączenia do grupy na ostatni dzień z Mykanowa do Częstochowy. Wyjazd autokarem 10 sierpnia o godz. 22:00 spod placu katedralnego. Koszt 90 zł. Zapisy w par. św. Wojciecha w Ełku.
  • W sobotę, 11 sierpnia 2018 roku odbędzie się XVI Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Program spotkania rozpoczyna się już o godz. 10.00, a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00. Przed Eucharystią będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Rozpoczął się sierpień, który w Polsce obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości. W tym czasie wielu podejmuje decyzję o abstynencji, czyli rezygnuje z picia alkoholu. Według statystyk, aż 14 proc. dorosłych Polaków pije ryzykownie i szkodliwie, ponad milion osób jest uzależnionych, a co najmniej dwa miliony dzieci żyje w rodzinach mających problem z uzależnieniem. Ludzkie dramaty, których źródłem jest alkohol dobitnie mówią, że jest on jednym z ważniejszych problemów naszego narodu. Biskupi zachęcają do włączenia się w akcję: „100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości”. Od pierwszej soboty sierpnia do 11 listopada jest 100 dni.  Każdy z nas może coś uczynić.
  • Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, bardzo dziękujemy za modlitwę i ofiary na spłatę budowy. Za tydzień taca na ten cel.
  • W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Anna Samulak, zamieszkała w Ełku ul. Tuwima. W jej intencji odmówmy: wieczny odpoczynek...
facebook oratorium facebook tomasz DUC IN ALTUM logo odnowa logo domowy kosciol KofC